Ubój rytualny formatuje nam myślenie?

Ta kampania jest jak soczewka, która skupia ksenofobię i szowinizm gatunkowy i formatuje myślenie o krzywdzeniu zwierząt.

Prawda, nie bajka, potrzebna od zaraz. O błędzie potwierdzenia.

Przeciwieństwem krytycznego myślenia nie musi być myślenie irracjonalne. Wystarczy, że błąd potwierdzenia poprowadzi nas w złym kierunku, jak w "What the Health".

Czego uczą nas antyszczepionkowcy, tak serio

„Światy równoległe” kupiłam, bo interesuje mnie zaufanie do medycyny alternatywnej i teorii spiskowych i konstruktywne wnioski dla krytycznego myślenia i praw zwierząt.

Na tropie zwierzęcego umysłu – recenzja

Jak dobrze znamy nasze psy? Czy są momenty, kiedy je przeceniamy? A może są też chwile, gdy nie doszacowujemy ich umysłowych możliwości? Co wiemy o umysłach zwierząt?

Dzika, oswojona. Ale nie udomowiona!

Jaka jest różnica między zwierzętami dzikimi i udomowionymi, skoro dzikie zwierzę można oswoić? Gdzie szukać odpowiedzi?

Tępienie wrażliwości

Gdzie zajdziemy oglądając programy, które tępią wrażliwość i upokarzają ludzi? Czy musimy to robić sobie, dzieciom i zwierzętom?

Słowo murzyn musi odejść?

Używać czy nie używać? Pytać siebie czy zainteresowanych? Czy jest w tym rasizm? Co z wolnością słowa? Co z poprawnością polityczną? Czy warto żegnać się z niektórymi wyrazami?

Zwierzę w laboratorium

Czy zwierzę laboratoryjne to takie żywe narzędzie? A może ochotnik? Dlaczego sprzeciw wobec eksperymentom na zwierzętach nie zawsze idzie w parze z weganizmem? Dlaczego wciąż eksperymentujemy?

Prawa zwierząt. Praktyczny przewodnik – recenzja

Ten poradnik wyjaśni w jaki sposób organizacje społeczne mogą korzystać z Ustawy o ochronie zwierząt, by skutecznie pomóc przynajmniej niektórym zwierzętom.

Joaquin Phoenix w punkt o niesprawiedliwości

Są celebryci i są aktorzy. Są tacy, którzy tylko zarabiają na roślinnym jedzeniu i są weganie. Jest źle i jest dobrze wykorzystywana sława.

Czy można wykorzystać Holokaust jako analogię do eksploatacji zwierząt?

Działając na rzecz praw zwierząt chcemy wykorzystać różne środki wyrazu. Czy analogie do zbrodni na ludzkości są tu zasadne i dopuszczalne?

Szklane oczy lisa

Jak żyć z dzikimi zwierzętami, które będziemy spotykać coraz częściej również w miastach zabierających coraz więcej przestrzeni będącej niegdyś domem tych zwierząt?